20210212151313_IMG_1064

Relacja z GALI [foto 18.02]

Nagrodzeni w konkursie [18.02] 

Zaproszenie na galę [12.02] 

Wyniki z konkursu [02.02] 

Informacje o IX konkursie [23.10]

Gala IX Kokursu o Romanie Dmowskim

Z A P R O S Z E N I E

Zapraszamy do udziału w Gali

IX Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim pt.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA NARÓD

Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą.” (Myśli nowoczesnego Polaka)

 

Termin: 12 lutego 2021 r., godz. 13.30

Miejsce: Sala Konferencyjna - Podlaski Urzędu Wojewódzki w Białymstoku (ul. Mickiewicza 3)

 

Program:

  • Uroczystość wręczenia nagród Laureatom i nauczycielom

  • Wystąpienia

Pan Dariusz Piontkowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki

Pan dr Tomasz Madras – Przewodniczący Kapituły Konkursu, wicewojewoda

Pan Dariusz Wasilewski – prezes Fundacji Obowiązek Polski

  • Referat pt. Odpowiedzialność za Naród

Pan prof. Jan Żaryn – dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej

 

Konkurs promuje patriotyzm wśród młodzieży, uczy samodzielnego myślenia, popularyzuje i przypomina wielki dorobek intelektualny, jednego z najwybitniejszych polskich Mężów Stanu – Romana Dmowskiego, głównego ojca odzyskania niepodległości przez Polskę.


Organizatorzy: Fundacja Obowiązek Polski we współpracy z

Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i J.I. Paderewskiego

 

Patroni Konkursu: JE Abp ks. Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, Minister Edukacji Narodowej,

Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Instytut Pamięci Narodowej,

Podlaski Kurator Oświaty, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

 

 

 

Wyniki IX Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim

W dniu 25 stycznia 2021 r Kapituła Konkursu po analizie 33 prac zakwalifikowanych do Finału rozstrzygnęła Konkurs w następujący sposób:

 

Przyznanie nagród głównych dla Zwycięzców Konkursu oraz Wyróżnień osobom (podanym alfabetycznie):

 

Kacper Bieńka, Ząbkowice Śląskie - LO im. W. Jagiełły
Ignacy Chachuła, Tomaszów Mazowiecki - I LO im. J. Dąbrowskiego 

Wiktoria Ficoń, Żywiec - I  LO im. M. Kopernika 

Marta Kisielewicz, Strzegom – ZSO w Strzegomiu 

Iwona Łazarów,  Legnica - II LO im. S. Wyspiańskiego 

Miłosz Nowakowski,  Łańcut - ZS nr 2 w Łancucie 

Magdalena Ochał , Sędziszów Małopolski - LO im Piotra Skargi 

Beata Olszewska, Lębork - Technikum nr 3

Michał Ostrzycki, Gniezno - ZST nr 2 im. JPII

Katarzyna Ozga, Sędziszów Małopolski - LO w Sędziszowie Małopolskim

Kinga Rajewska, Grudziądz - III LO im. JPII

Michał Sierpiński, Lublin - V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie 

Gabriel Szczerba, Hajnówka - I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie 

Szymon Szczęsny, Kraków -  KOSTKA Publiczne LO Jezuitów 

Gabriela Wabno, Tarnów - Technikum nr 3 w ZSE-G

Agata Żuk, Gdańsk - XIX LO im. M. Mokwy

 

Pozostałe siedemnaście osób otrzyma Dyplomy Finalistów:

 

Dorota Choina, Lublin - V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Julia Domańska, Lublin - V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Weronika Drozdowska, Rypin - ZS nr 2 im. Unii Europejskiej 

Anna Elsner, Wodzisław Śląski - ZS Ekonomicznych 

Igor Grzyb, Nowy Sącz - Elitarne LO im. J. III Sobieskiego 

Kacper Łaguniak, Pabianice - II LO im. Królowej Jadwigi 

Milena Malczyk, Piotrków Trybunalski - III LO im J. Słowackiego 

Jakub Heliosz, Wodzisław Śląski - I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich 

Robert Gasiński, Warszawa - IX LO im. K.Hoffmanowej

Laura Lubowiecka, Lubsko - ZSOiE w Lubsku

Jakub Drewko, Brzesko - LO im. M. Kopernika 

Michał Łuczak, Włoszczowa - I LO im. gen. W. Sikorskiego 

Maciej Sobański, Krotoszyn - I LO im. H. Kołłątaja 

Julia Kołodziejska, Gdańsk - XIX LO im. M. Mokwy

Natalia Zwierz, Malbork - II LO w ZS Ponadpodstawowych nr2

Aleksandra Obuchowicz, Braniewo - LO w Braniewie

Wiktoria Mielniczek, Nysa - I LO im. Jana III Sobieskiego 

 

Kapituła postanowiła przyznać nagrody wszystkim nauczycielom opiekującym się Laureatami oraz specjalne wyróżnienia dla nauczycieli, którzy zmobilizowali większą ilość uczniów do tej wartościowej i pożytecznej aktywności jakim był udział w Konkursie. 

 

Podpisał 

Przewodniczący Kapituły Konkursu /-/ dr Tomasz Madras

 

 

 

Skład Kapituły Konkursu

 

      • Przewodniczący - dr. Tomasz Madras, adiunkt, politolog, Politechnika Białostocka, wicewojewoda białostocki
      • prof. dr. hab. Józef Maroszek - Instytut Historii Uniwersytet w Białymstoku
      • dr Iwona Woroniecka- Kulesza - Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet w Białymstoku
      • Marek Brzozowski - nauczyciel historii, wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku 
      • Waldemar Tyszuk - starszy inspektor w Biurze Edukacji Narodowej IPN
      • Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz - Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im R. Dmowskiego, Dział Edukacji
      • Dariusz Wasilewski – prezes Fundacji Obowiązek Polski
      • Marcin Zabłudowski – historyk, Stowarzyszenie Pomnik R Dmowskiego